WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6626
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez idas
    Jechac wlasnym, czy lot + wynajem auta?
    jechać własnym. Oczywiście jak ktoś ma kasę na lot samolotem i wynajem auta to wiadomo ... ale ja bym się zapakował do autka ( tak jak to robię od kilku lat) i jechał własnym samochodem. Najlepiej, jak jedziesz np przez Czechy, jest zrobić sobie postój, odpoczynek na spanie w hotelu i rano jechać dalej. Nie jesteś wtedy zmęczony itd...

    Zamieszczone przez idas
    W ktorym rejonie Wloch morze jest na tyle czyste, ze są rybki i inne morskie żyjatka?
    im bardziej w "dół" Włoch tym ładniejsze plaże i czystsze morze. Oczywiście morze Adriatyckie jest "inne" od np. Liguryjskiego (Toskania) ... Zawsze możesz też pojechać do Chorwacji.
    Zależy w jaki rejon masz ochotę się wybrać... i ile $ wydać.
    Bardzo ładnym zakątkiem Włoch jest zapomniany region Friuli-Wenecja Julijska, blisko prowincji Gorycja, przy granicy ze Słowenią, u podnóża Alp Julijskich. Piękne widoki - z jednej strony góry a z drugiej morze - opisywałem ten rejon jak byłem w Sistianie (kilka stron wstecz).
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • ruwado
      RS
      • 2009
      • 14883
      • Octavia IV (NX3)

      Ja też, tam gdzie da się dojechać - jadę swoim. jestem niezależny i zwiedzam co chcę po drodze.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz

      • Wojti2
        Ambiente
        • 2015
        • 124

        My w tym roku jedziemy na camping La Chiocciola w Toskanii traktując go jako miejsce na odpoczynek i bazę wypadową do zwiedzania Toskanii :wink:
        Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
        Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
        Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
        Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
        Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          PLANY WYJAZDOWE - WŁOCHY 2015

          1. PAOLO ESCO - GARDA - Camping Lido Lazise - 12-28 czerwiec; (jedziemy na 3 samochody)
          2. PAOLO ESCO - camping X ..... X (jeszcze nie zdecydowałem ale termin już jest pewny) - 22-29 sierpień;
          2. PAOLO ESCO - Caorle - Camping Laguna Village - 29.08- 05.09;

          ...jak ktoś ma plany to proszę się wpisywać - może się spotkamy :wink:
          Załączone pliki
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • eaglemirek
            RS
            • 2010
            • 14101
            • Octavia II combi (1Z5)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            PAOLO ESCO, Kuszące widoki



            CB Harry II ASC + Triflex

            Pozdrawiam Mirek!!

            Komentarz

            • idas
              Elegance
              • 2006
              • 828

              PAOLO ESCO, gdybym chcial pozwiedzac autem cale Wlochy, to znasz jakis sposob na tanie noclegi?
              Nigdy u nich nie bylem. Ceny hoteli w internecie nie sa kuszace.
              VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
              VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

              Komentarz

              • PAOLO ESCO
                RS
                • 2009
                • 6626
                • Volkswagen
                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                Zamieszczone przez idas
                jakis sposob na tanie noclegi?
                hmmm ja szukałem ofert na booking.com niekiedy można trafić fajną ofertę w innym przypadku camping (oferta we Włoszech jest wielka) 1-2 nocki jako baza wypadowa a potem zmiana na inny rejon Włoch i też camping - ja bym tak zrobił ale wiadomo każdy ma inne wymagania i oczekiwania co do standardów :wink:
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz

                • idas
                  Elegance
                  • 2006
                  • 828

                  Masz jakis link do mapki campingow na terenie Wloch?
                  Wowczas latwiej byloby zaplanowac wycieczke.
                  VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                  VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    - http://www.vacansoleil.pl/wyszukiwania/
                    - http://www.selectcamp.pl/Szukaj/?cou...=0&max_price=0

                    albo https://www.google.pl/maps/search/ca...,12.6615014,7z
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • idas
                      Elegance
                      • 2006
                      • 828

                      Dzieki

                      Czy wedlug ciebie nie bedzie problemu, zeby zawsze znalezc tam miejsce? Ja chcialbym jechac i zwiedzac dynamicznie. Jak mi sie spodoba w jednym miejscu, to wowczas chcialbym podjac decyzje o dlugosci pobytu. Zwiedzanie chcialbym zaczac od Mediolanu. Potem autem do Turynu. Nastepnie droga do Rzymu. Po Rzymie gdzies na wybrzeze
                      VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                      VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez idas
                        nie bedzie problemu, zeby zawsze znalezc tam miejsce?
                        może być problem, nie wszędzie znajdziesz nocleg od ręki ... zwłaszcza w sezonie lipiec-sierpień - proponuję jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji, zyskasz na cenie i będziesz miał pewność zakwaterowania.

                        [ Dodano: Wto 09 Cze, 15 23:52 ]
                        Czy ktoś wybiera się nad Gardę w terminie 12 - 28 czerwca ... ?

                        [ Dodano: Czw 11 Cze, 15 22:31 ]
                        8 godzin do wyjazdu ... :drive:

                        [ Dodano: Pią 12 Cze, 15 06:32 ]
                        START :szeroki_usmiech
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • Alonzo_
                          RS
                          • 2009
                          • 2460
                          • Hyundai

                          Czekamy, czekamy Paolo.

                          Na Twój szczęśliwy powrót i relację dokładną bo wakacje tuż, tuż....

                          Komentarz

                          • PAOLO ESCO
                            RS
                            • 2009
                            • 6626
                            • Volkswagen
                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                            Zamieszczone przez Alonzo_
                            Na Twój szczęśliwy powrót i relację dokładną bo wakacje tuż, tuż...
                            :drive: wróciłem wczoraj, dziś dochodzę do siebie po trasie :wink:
                            Wakacje się udały. Pogoda dopisała. Oczywiście relacja i foto z nad Gardy też będą.

                            Niestety muszę ostrzec wybierających się do Włoch!

                            UWAGA NA ZŁODZIEI WE WŁOSZECH - upatrzyli sobie przyjeżdżających turystów na campingi !!!
                            Auta zostawiajcie na campingu przy namiotach a nie wyprowadzajcie na parking poza miejsce campingu! Nawet na czas meldowania się nie zostawiajcie samochodu bez nadzoru!
                            Nasz kolega z OCP został w ten sposób okradziony :? (nie tylko zresztą on, poszkodowanych było wielu turystów) ... włamanie do samochodu i poszła kasa ...

                            [ Dodano: Sro 01 Lip, 15 19:22 ]
                            Krótka relacja z pobytu na campingu Lido nad Gardą.
                            Trasa +- 1 100 km - Zielona Góra-Praga-Pilzno-Żelezna Ruda (nocleg) - Monachium - Brennero - Garda - Pacengo (camping Lido).
                            Trasa prosta. Spory ruch jak zwykle pod Monachium ale przejazd przez Brenner był spokojny. Opłata za przełęcz to 9 euro. Dalej włoska autostrada - opłata 15 euro :? Pięknie Włosi łupią turystów...
                            Niestety droga powrotna była "ciężka" ... na włoskiej autostradzie bardzo duży ruch, pełno kamperów i tirów (Sobota!). Przejazd przez Austrię spokojny ale pod Monachium potęzny korek na rozjazdach :x Dopiero kiedy odbiłem na Daggendorf trasa zrobiła się pusta!

                            Sam camping ładnie położony nad jeziorem. Jednak ma "tylko" trzy gwiazdki co widać. Wg. mnie brakuje dodatkowego oświetlenia w nocy przy dróżkach na campingu. Tylko główna aleja nad Gardę i rejony wokół toalet i recepcji były oświetlone. Teren na samym campigu też mógł by być lepiej uporządkowany, wyrównany. itd... możne się czepiam ale Laguna Village w Caorle ma 3 gwiazdki a jest o wiele przyjemniejszym campingiem o Sant Angelo nie wspomnę.
                            Załączone pliki
                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                            Komentarz

                            • Alonzo_
                              RS
                              • 2009
                              • 2460
                              • Hyundai

                              Czyli d...y nie urywa jednym słowem?
                              Woda w jeziorku generalnie czysta?
                              Plaże bardziej żwirowo-kamieniste? Czy też piaszczyste jak na tej fotce (czy piasek nawieziony sztucznie) ?

                              Komentarz

                              • PAOLO ESCO
                                RS
                                • 2009
                                • 6626
                                • Volkswagen
                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                Czyli d...y nie urywa jednym słowem?
                                no można powiedzieć, że byłem na lepszych kempingach ale i na gorszych też.
                                Na wielki plus pobytu nad Gardą można dodać to, że jest tam mnóstwo miejsc które można zwiedzić oraz piękne i różnorodne widoki. (część wschodnia-południowa Gardy typowo turystyczna natomiast część zachodnia to Park Naturalny z piękną przyrodą oraz urokliwe, spokojne włoskie miasteczka!).
                                Bardzo mi się pod tym względem podobało nad Gardą.
                                Jeżeli ktoś wybiera się nad Gardę z rowerem to znajdzie tam rewelacyjnie przygotowane trasy rowerowe dla turystów !
                                Garda to też dobre miejsce wypadowe do Verony, Wenecji czy nad Adriatyk itd ...
                                Klimat jest o wiele przyjemniejszy niż w rejonie Wenecja-Caorle. Jest mniejsza wilgotność, przez co powietrze jest przyjemniejsze, bardziej suche. No i nad Gardą praktycznie nie ma komarów :lol: a to duży +. Dla mnie klimat nad Gardą był super!
                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                Woda w jeziorku generalnie czysta?
                                tak, stosunkowo czysta z wyjątkiem rejonu Peschiera del Garda (port). Część północna jeziora jest głęboka, woda chłodna zdecydowanie ale czysta. Część południowa - płytsza, woda, wiadomo cieplejsza ale i trochę bardziej mętna. Jednak wg. mnie woda jest zdecydowanie czystsza niż w Adriatyku w rejonie Wenecja-Caorle! (o rejonie Triestu nie wspomnę bo tam jest kamieniste podłoże a woda jest czysta!).
                                Zamieszczone przez Alonzo_
                                Plaże bardziej żwirowo-kamieniste?
                                plaże wokół Gardy są żwirowo-kamieniste, miejscami przy Lazis jest plaża piaszczysta ale nie wiem czy piasek jest naturalny czy nawieziony sztucznie, ja wolę żwirek bo piasek nie nanosi się do domku i woda jest bardziej przejrzysta. Wart jednak dodać, że i tak woda w Gardzie (południowa strona jeziora) jest mniej przejrzysta niż nad Triestem o chorwackich plażach nie wspomnę.

                                CDN ... nastąpi :wink:

                                ps. 25 sierpnia znów jadę do Włoch i ponownie Caorle :2kc więc jak ktoś ma ochotę się zabrać na doczepkę to zapraszam ... a plany na kolejny rok to Chorwacja lub kierunek Emilia-Romania, Marche, Toskania a może i coś innego :P
                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                Komentarz

                                • tomcy
                                  Drive
                                  • 2010
                                  • 73
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BLF 1.6 FSI 115 KM

                                  Hejka,

                                  Jedziemy 18.07 na 14 dni do Caorle do Camping Laguna Village
                                  Za pole namiotowe zapłaciłem ~750 euro - ktoś pisał wcześniej że za 10 dni w wypożyczonym namiocie płacił 1600PLN jak to sprawdziłem teraz wychodzi ponad 6k PLN może nie umiem szukać jak ktoś ma lepsze oferty to może wrzuci linki

                                  Zakpiłem namiot z dużym przedsionkiem - ale znajomy radził żeby coś rozwiesić nad nim tylko robi się problem konstrukcyjny 2,5m z czego zrobić tyczki??
                                  Czy jest aż tak gorąco że w przedsionku nie będzie dało się siedzieć????

                                  Myślałem żeby zabrać namiot (taki handlowy) 3x6 m ale on waży 40kg i powinien się zmieścić do boxa na dachu - tylko czy jest sens??? zastosowanie - dawanie cienia
                                  czy osoby które były na tym kempingu mogą powiedzieć jakiej wielkości są pola namiotowe

                                  czy jak przyjadę na kemping Camping Laguna Village przed 12 to mogę wejść do środka??

                                  Komentarz

                                  • PAOLO ESCO
                                    RS
                                    • 2009
                                    • 6626
                                    • Volkswagen
                                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                    Zamieszczone przez tomcy
                                    czy jak przyjadę na kemping Camping Laguna Village przed 12 to mogę wejść do środka??
                                    z tego co wiem to tak. Idziesz na recepcję, płacisz i wjeżdżasz na ośrodek. Co innego gdybyś miał domek czy namiot- wtedy rezydent danej firmy może Ciebie nie wpuścić bo oni od 16.00 przyjmują "nowych".
                                    Zamieszczone przez tomcy
                                    wychodzi ponad 6k PLN
                                    :shock: własnie takie oczy zrobiłem - te ceny są chore ... Te 1600-1700 to zapłacę w sierpniu ale miałem kupiony wyjazd, rezerwację o wiele wcześniej a nie teraz na ostatnią chwilę.

                                    Zamieszczone przez tomcy
                                    Camping Laguna Village
                                    na campingu nie pamiętam by zdarzyły się próby kradzieży ale przed parkingiem do campingu tak! Uważaj !
                                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                    Nasz kolega z OCP został w ten sposób okradziony
                                    no właśnie w trakcie pobytu w Laguna Village zostawił auto na zewnętrznym parkingu ...
                                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                    Komentarz

                                    • tomcy
                                      Drive
                                      • 2010
                                      • 73
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BLF 1.6 FSI 115 KM

                                      no to postanowiłem że trasa będzie wyglądać tak


                                      powiedzcie mi czy winietki kupujecie na stacjach po minięciu granicy czy robicie to w PL
                                      zastanawiam się czy zabierać radio CB?

                                      co do cen to koleżanki w pracy uświadomiły mnie że to trzeba rezerwować w styczniu......

                                      zobaczymy jak się nam spodoba - my zabieramy wszystko ze sobą namiot, lodówkę itd. ciekawe jak to na O2 wytrzyma

                                      wyjazd 18 lipca to trochę czasu jeszcze jest

                                      Komentarz

                                      • PAOLO ESCO
                                        RS
                                        • 2009
                                        • 6626
                                        • Volkswagen
                                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                        Zamieszczone przez tomcy
                                        czy winietki kupujecie na stacjach po minięciu granicy
                                        tak jak piszesz, nie kupuję w PL bo wychodzi o wiele drożej - po zliczeniu dodatkowych kosztów zaoszczędzisz gratisowy przejazd przez tunele w Austrii.
                                        Zamieszczone przez tomcy
                                        koleżanki w pracy uświadomiły mnie że to trzeba rezerwować w styczniu......
                                        hehe ja rezerwuję w październiku i dostaję jeszcze wtedy bon na 500 zł do wykorzystania na kolejny camping :wink:
                                        Odnośnie roku 2016 i wakacji właśnie w ostatnią niedzielę "odbyliśmy walne zebranie naszej grupy wyjazdowej" i wstepna przymiarka to lipiec - Chorwacja a sierpień Włochy - zobaczymy co z tego wyjdzie.
                                        Zamieszczone przez tomcy
                                        wyjazd 18 lipca to trochę czasu jeszcze jest
                                        jak chcesz konkretne info na temat Caorle i Laguna Village to podaj na PW numer telefonu - oddzwonię i powiem co i jak - w sierpniu jadę tam już 4 raz :roll:
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz

                                        • Wojti2
                                          Ambiente
                                          • 2015
                                          • 124

                                          Ja winietki kupiłem na BP w Mszanie tuż przed granicą z Czechami. Za miesięczną na Czechy płaciłem chyba 95 zł i dwie 10 dniowe na Austrie bo wychodziły taniej niż dwumiesięczna. Daje to duży komfort bo nie trzeba zatrzymywać się przekraczając granicę i szukać miejsca zakupu winietek :wink:
                                          Skoda Octavia Combi 2007 2.0 TDI PD MAN 140 KM - była
                                          Skoda Octavia Combi 2010 2.0 TDI PD DSG 140 KM - była
                                          Skoda Octavia Combi 2012 2.0 TDI CR MAN 140 KM - była.
                                          Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI CR MAN 150 KM - była.
                                          Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI CR MAN 190 KM - jest

                                          Komentarz

                                          • orzel720
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2004
                                            • 2267
                                            • Superb III (3V3)

                                            Winiety kupiłem na czeskim opisywanym na forum Shellu po wjechaniu do Czech z Mszany za 120zł - miesieczna czeska i druga Austria chyba 10 dni.
                                            Co do rezerwacji w Italii to proponuję np. Booking.com. W sumie skorzystałem 4 raz z tego serwisu w tym 2 razy na wakacje w Italii w to samo miejsce.
                                            Na tym serwisie rezerwuję miminum kilkanascie miejsc z moźliwością Darmowej! rezygnacji do 3-4 dni przed przyjazdem... . Probujac zarezerwować przez Booking w Polsce hotele i ośrodki polskie od razu zaliczki albo w przyp. rezygnacji- Rekompensatę...;(
                                            Przykładowo zarezerwowałem 27.06 - 04.07 - 7 dni dla 2 osób w 3 gwiazdkowym hotelu w słynnym Rimini (Emilia-Romagna) z bezpośrednim wejsciem na plażę ~ 25m od budynku już jest piasek ! Noclegi, śniadania, parking, wifi, oczywiście klima w pokoju za Uwaga! 360 Euro!!! Jak chcesz to lunche i obiadokolacje w hotelu za ~15E za osobę.
                                            klimatyczna opłata: 1,5Euro/1 osobę/1dzień.
                                            Ceny ON poza autostradami to ~ 1,4Euro/1l na autostradzie nico wiecej... Benzyna droższa o około 20 centów.
                                            Jak kogoś interesuje to mogę wrzuciś aktualne ceny jedzonka w knajpkach i sklepach spoźywczych.

                                            Komentarz

                                            • uli07
                                              Rider
                                              • 2012
                                              • 391
                                              • Octavia II combi (1Z5)
                                              • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                              Ok, juz jestem po wakacjach we Wloszech. Bylem w Toskanii. Zrezygnowalem z jazdy autem. Z Krakowa Ryanair lata do Bolonii i Pizy. Ja wybralem Bolonie i wynajalem auto. Koszt biletow to 850 i auto na 10 dni tez w tej cenie. Rodzina trzy-osobowa. Wiem, ze nie kazdemu po drodze na lotnisko, tzn. mieszka zdala od jakiegos portu lotniczego itd.
                                              Wspomniane koszty sa tylko troche wyzsze niz paliwo spalone na trasie, ale nie liczylem winiet i wloskich autostrad oraz zuzycia opon, auta :-).
                                              Lot to 1.5h. Wg mnie warto rozpatrzec taka opcje, jesli ktos moze skorzystac z samolotu. Wiem, ze bagaz to tylko 3x10kg, ale nam to wystarczylo.
                                              Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                              Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                              Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez uli07
                                                Bylem w Toskanii
                                                a konkrety a zdjęcia
                                                Pochwal się co zwiedziłeś i gdzie spałeś.
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • uli07
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 391
                                                  • Octavia II combi (1Z5)
                                                  • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                                  Lokal rezerwowalem przez Booking - jakzeby inaczej :-) Bylem w okolicy Casole d'Elsa. Chyba najladniejsza czesc Toskanii, no moze jeszcze sie kilka znajdzie Link do apartamentow: https://www.booking.com/hotel/it/borgo-al-cerro.pl.html

                                                  Zrobilismy 3 zbiorniki Pandy - swoja droga niezle przezycie jezdzic Panda. Nie mowie, ze to zly samochod, ale troche maly i slaby. Na wloskie miasta w sam raz, w ogole do miasta ok, ale na trasy juz tak sobie - zeby nie mowic, ze zle.

                                                  Bylem tam juz 3 raz, ale pierwszy raz z dzieckiem. Bylismy w Sienie, Pizie, Arezzo, Lucce i ogolnie okolice doliny Elsy. Po drodze do Bolonii przystanek w Outlecie Barberino. Florencja w goracy dzien z dzieckiem odpadla.
                                                  Była: Skoda Fabia Combi 1.4 BKY 2006
                                                  Obecna: Skoda Octavia Combi FL 1.4 TSI 2011 CAXA
                                                  Silnik obecnie smaruje Mobil1 0w-40

                                                  Komentarz

                                                  • okioki
                                                    Rider
                                                    • 2011
                                                    • 360

                                                    Ja jutro jadę do Riccione , chciałem do Toskani ale żona postawiła warunek że musi być basen ,blisko morza i wifi :P ,to poszukałem najtańszej opcji :diabelski_usmiech . tylko nie wiem co tam zwiedzac w San Marino już byłem .

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...